Jak robić zdjęcia wnętrz?

Zajmujesz się fotografią amatorsko, ale chcesz to zmienić? Masz dobrej jakości aparat i co jakiś czas otrzymujesz propozycję wykonania zdjęć mieszkań, dla zaprzyjaźnionego biura nieruchomości? Chcesz jednak nieco podszkolić swoje umiejętności i działać na większą skalę, automatycznie zarabiając większe pieniądze? Jeśli tak, powiemy ci że jest to możliwe. Co więcej, dzięki nam dowiesz się jak powinna wyglądać idealna fotografia wnętrz i na co koniecznie zwracać uwagę podczas robienia takich zdjęć.

Zacznijmy od przygotowania pomieszczeń. Jeśli jest to mieszkanie na sprzedaż z rynku wtórnego, to może być ono sprzedawane jako umeblowane lub nie. Jeśli jest umeblowane, koniecznie przed wykonaniem zdjęć należy je uporządkować. Mieszkania, w których panuje bałagan, są brudne, zagracone i mają odstręczający widok, nawet na najlepszej jakości zdjęć będą wyglądać odrażająco.

Zanim zostanie przez ciebie wykonana fotografia wnętrz, powinno się zadbać o uporządkowanie pomieszczeń.

Usunięcie zbędnych i zalegających w kątach przedmiotów, oczyszczenie ścian i ogólne zaprowadzenie ładu. Czasami jest to trudne i czasochłonne, ale naprawdę opłaca się zainwestować w to swój czas. Taka fotografia wnętrz szybciej wywoła zainteresowanie klienta, ponieważ informuje go że mieszkanie jest przygotowane do użytku po podstawowych pracach – odświeżeniu ścian lub wymianie wykładziny. Osoba oglądająca zdjęci wysprzątanego mieszkania, nie ma wrażenia że zostało ono zabałaganione do granic możliwości i może np. wymagać dezynfekcji.

 

Profesjonalna fotografia wnętrz powinna być wykonywana o takiej porze dnia lub nocy, kiedy wszystkie zalety nieruchomości zostały podkreślone – np. wpadającymi przez okno promieniami słońca, doświetlającymi salon lub kuchnię. Jeśli zdjęcia wnętrz mają zostać wykonane po zmroku, fotograf powinien pamiętać o tym, aby oprócz dobrej klasy aparatu posiadać również oświetlenie, a także parasole fotograficzne, których celem jest zmiękczanie sztucznego światła i rozpraszanie go na większej powierzchni.

Related posts

Leave a Comment