W jaki sposób dobrze wykonywać fotografię wnętrz?

Fotografia to w ostatnich czasach dosyć popularne hobby. Nowoczesne technologie oferują duże możliwości, dlatego coraz więcej osób posiada profesjonalny sprzęt do fotografowania. Problemem jest jednak często zbyt mała wiedza, jeżeli chodzi o zakres wykonywanych zdjęć. Nie do końca wiemy, jaki kadr będzie odpowiedni, szczególnie jeśli chodzi o fotografowanie wnętrz. W jaki sposób wykonywać zdjęcia i o czym należy pamiętać, zajmując się fotografią wnętrz? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Odpowiednie światło

zdjęcia wnetrzFotografując pomieszczenia, pamiętaj o tym, aby robić to w dzień! Bardzo ważne jest światło dzienne, ponieważ to ono, pozwala nam w pełni oddać kolory poszczególnych przedmiotów. Dzięki temu, że wykonamy fotografię wnętrza w dzień, z pewnością uzyskamy najbardziej realistyczne barwy. Sztuczne światło często sprawia, że przedmioty stają się żółte lub czerwone, a jego brak, np zdjęcia bez światła, gdy zapada zmrok – że przedmioty stają się ciemniejsze niż w rzeczywistości.

Pilnuj kadru!

Wykonując fotografię wnętrz, pamiętaj, aby nie ucinać przedmiotów w połowie i aby linie pionowe ze zdjęcia, np framugi drzwi lub okien, zawsze biegły prostopadle do dolnej linii fotografii, dzięki temu zdjęcie będzie o wiele bardziej profesjonalne.

Ciekawe ujęcia

Zdecydowanie postaw na ciekawe ujęcia. Może akurat Twój mąż lub żona bawią się z dziećmi albo gracie w gry w salonie? Warto to zatrzymać w kadrze. Upewnij się, że wokół znajdują się przedmioty, które chcesz pokazać i wybierz najbardziej odpowiedni kadr. Lepiej wykonać zdjęcie spędzającej czas rodziny na tle pięknej ściany z obrazami lub na tle kominka niż pokazać stertę brudnych naczyń w kuchni.

Pamiętaj o zbliżeniach i detalach

Fotografując swoje wnętrza lub wnętrza innych budynków, dobrze jest zdecydować się najpierw, co tak naprawdę chcemy pokazać. Bardzo ładnie będą prezentować się ujęcia makro z pięknymi, rozmazanymi detalami w tle. Robiąc zdjęcie małemu przedmiotowi, warto postawić w tle wazon z kwiatami lub ulubioną poduszkę. Z pewnością dobrze jest zadbać o to, aby nie były to, np. porozrzucane ubrania.

Fotografia nieruchomości – Nastatywie.pl

Related posts

Leave a Comment