Rolki termiczne do kas fiskalnych

W dzisiejszych czasach, kasy fiskalne są stosowane w każdym sklepie. Oczywiście, aby kasy działały poprawnie i spełniały swoje funkcje czyli drukowały paragony dla klientów, muszą one posiadać odpowiedni papier. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli kas oraz firm, które je produkują. Rolki termiczne mają wiec zastosowanie praktycznie w każdej branży sprzedażowej jak i również usługowej. Papierem do kas fiskalnych, są tak zwane rolki, na które jest fabrycznie zawinięty papier.

Warto również mieć na uwadze fakt, iż papierów używanych do produkcji rolek do kas fiskalnych jest kilka rodzajów. Między innymi spotykane są właśnie rolki termiczne, czyli takie, które mają papier termiczny. Papier taki posiada różne właściwości. Rolka termiczna składa się z papieru bazowego, emulsji termoczułej i warstwy zabezpieczającej.

Rolki termiczne – cechy charakterystyczne

Przede wszystkim, rolki termiczne, są bardziej trwałe niż tradycyjne papiery używane do kas fiskalnych. Rolki termiczne do kas fiskalnych są dostosowywane do wszystkich rodzajów kas fiskalnych dostępnych na rynku. Tak więc są to rolki o bardzo zróżnicowanej szerokości, które zaczynają się od 2,7 centymetra a kończą się one na szerokości 11 centymetrów.

Najkrótsze rolki posiadają długości mierzące około dwadzieścia metrów. Natomiast, najdłuższe rolki mogą mieć nawet rekordowe długości, wynoszące około siedemdziesiąt metrów. Natomiast najpopularniejsze są rolki charakteryzujące się pośrednią długością, wynoszącą około trzydzieści pięć metrów. Ważny jest również fakt, iż można dostosować indywidualną grubość papieru oraz jego długość a nawet i szerokość. Jest to duże udogodnienie dla przedsiębiorców. Rolki termiczne posiadają różną gramaturę, czyli grubość papieru. Rolki posiadają biały papier, dzięki czemu, drukowane na nich informacje są niezwykle czytelne i bardzo wyraźne. Na rolkach można umieścić dowolne informacje, dotyczą one zazwyczaj danej transakcji finansowej. Rolki tego typu, stosowane są również w bankomatach.

Leave a Comment