Wiadomości charakterystyczne – fotografia z drona

Fotografia jest to zbiór wielu metod, polegających na zarejestrowaniu trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą wiązki światła. Kreatywnymi technikami fotografii są m.in. rozmyte tło w portrecie, rozmyty ruch przy zdjęciach ulicznych, malowanie światłem czy dynamika scen akcji. Istnieje wiele typów fotografii i można je podzielić według różnych kryteriów. Najprostszy podział to fotografia analogowa i cyfrowa oraz artystyczna i użytkowa (służy do fotografii dokumentacyjnej, reportażowej i technicznej np. fotograf wnętrz). Kolejne rodzaje wynikają z podziałów na kolor, temat, przeznaczenie i miejsce.

Fotografia z lotu ptaka

Fotografia z drona jest coraz bardziej popularna i łatwiej dostępna. Rozwija się dynamicznie i idzie z duchem czasu. Wystarczy odrobina wiedzy, praktyki, umiejętności i aby móc zacząć przygodę. Zdjęcia zrobione z drona są najwyższej jakości i niemal najwyższych lotów. Oczywiste jest to, że nie tylko posiadanie drona starczy, aby zdjęcia były profesjonalne, przygotowanie się do tego jest bardzo ważne. Fotografie dronem wykorzystywane są w wielu dziedzinach.

Zastosowanie drona

Drony stały się powszechnie używane przez osoby prywatne, dla własnych korzyści, szkolenia warsztatu. Również zastosowanie mają w przemyśle fotograficznym, gdzie cieszą się ogromną popularnością. Ujęcia z lotu ptaka odbiorcy widzą, przede wszystkim z perspektywy znacznej wysokości, co poprawia estetykę zdjęcia.

Wykorzystanie drona w przemyśle fotograficznym

Firmy zajmujące się pracą z dronem mają szeroką ofertę usług. Fotografia z drona to obecnie podstawowa usługa.

Zastosowanie mają przy zdjęciach robionych dla reklamy, w branży filmowej, przy eventach (śluby, komunie), do transmisji live, dokumentacji np. fotografia nieruchomości i inspekcjach technicznych.

Podsumowanie pracy z dronem

Przed rozpoczęciem pracy z dronem pamiętać trzeba o dokumentacji miejsca i ustalić projekt. Zrobić loty rozpoznawcze i testowe, pomoże on znaleźć najlepszy kadr oraz podsunie pomysł na ruch kamery. Ważne jest sprawdzenie stanu technicznego urządzenia. W trakcie realizacji zlecenia operator wymaga silnej koncentracji i kreatywności, ponieważ wszystkie ruchy dronem powinny być płynne, precyzyjne i zdecydowane. Ważną informacją jest to, że dron nie lata szybko, ruchy w powietrzu powinny być minimalne, pozwolić można na dynamikę jedynie na mniejszych pułapach wysokości, ale do tego potrzebne są większe jednostki latające.

Related posts

Leave a Comment