Ja regulować pasek w zegarku damskim

Kupując zegarek damski często spotykamy się z problemem zbyt długiego paska lub bransolety. I o ile zapięcie paska na taką średnicę, aby odpowiadała naszej ręki nie jest trudne, bowiem wystarczy skorzystać z wykonanych w pasku dziurek, o tyle problem pojawia się kiedy zegarek damski jest wyposażony w bransoletę.

Czy można ją skrócić we własnym zakresie, czy konieczna będzie wizyta u zegarmistrza? Zdecydowanie nie. Posiadając podstawowe umiejętności w operowaniu prostymi narzędziami, każdy jest w stanie skrócić bransoletę o tyle ogniw, ile jest to konieczne. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim należy zegarek ułożyć na płasko, na miękkiej powierzchni, która nie porysuje jego powierzchni. Może to być np. ręcznik. Następnie za pomocą płaskiego wkrętaka, podważamy delikatnie mocowania na tych ogniwach, które chcemy usunąć. Kiedy to zrobimy, należy wypchnąć na zewnątrz stalową płytkę, która łączy poszczególne ogniwa ze sobą.

 

Kiedy już usuniemy nad wymiarowe ogniwa, nie pozostaje nam nic innego jak ponownie połączyć bransoletę. W tym celu wykonujemy te same czynności co wcześniej, ale w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy również o tym, aby ogniwa usunięte nie były wyrzucone. Może się bowiem zdarzyć, że w przyszłości będziemy chcieć powiększyć rozmiar bransolety lub wymienić uszkodzone ogniwa na nowe.

Wówczas będą jak znalazł. Jeśli jednak obawiasz się, że podczas takich prac twój zegarek damski może zostać uszkodzony, zleć tę pracę fachowcowi. Jemu zajmie to chwilkę, a unikniesz niebezpieczeństwa uszkodzenia kosztownego zegarka.

Related posts

Leave a Comment