Naprawa zegarka damskiego

Zegarki to bardzo skomplikowane mechanizmy, których naprawa jest wymagająca. Doświadczenia, wiedzy, umiejętności, a także części zamiennych. Z tego również powodu, każdy uszkodzony zegarek damski powinien trafić do specjalisty, który nie będzie mieć problemów z jego naprawą. Właściwą osobą na właściwym miejscu jest oczywiście zegarmistrz. Z jakiego rodzaju uszkodzeniami można się u niego pojawić, aby mógł uratować nasz zegarek i przywrócić mu dalsze życie? Zakres napraw, którymi zajmuje się zegarmistrz jest bardzo duży.

Począwszy od wymiany rozładowanych baterii na nowe, poprzez wymianę uszkodzonego paska lub bransolety, aż po montaż nowego szkiełka, wymianę uszczelek, a także naprawę mechanizmów, głównie w zegarkach automatycznych.

 

Niestety nie zawsze zegarek damski jest możliwy do naprawy. Kiedy takie sytuacje mogą mieć miejsce? Na przykład wówczas, jeśli nasz model jest bardzo rzadki i nie występują na rynku części zamienne do niego. W takiej sytuacji zegarmistrz może podjąć próbę dopasowania części zamiennych z innych zegarków, licząc na to że trafi na właściwy element.

Kiedy jednak i to nie przyniesie rezultatu, jedyną opcją pozostaje szukanie nowego mechanizmu na wymianę lub uszkodzonych zegarków, tzw. dawców, na rynku wtórnym. Naprawa może być również nie wykonywalna z powodów ekonomicznych, czyli wtedy, kiedy koszt naprawy będzie przewyższał wartość samego produktu.

Related posts

Leave a Comment