Zegarek – nowy czy używany

Zegarek jest tym rodzajem biżuterii, który pasuje każdemu. Właściwie trudno znaleźć osobę, która nie posiadałaby chociaż jednego zegarka. Jest to symbol elegancji, a w niektórych kręgach kulturowych nawet wyznacznik statusu społecznego. Nic więc dziwnego, że często odwiedzamy sklep z zegarkami w poszukiwaniu idealnego modelu dla nas. Niestety ceny nowych zegarków mogą mocno ostudzić początkowy entuzjazm. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki możemy zdecydować się na zakup zegarka używanego. Przyjrzyjmy się temu, jakie wady i zalety mają oba te rozwiązania.

Zegarki prosto od producenta

Nowe zegarki z pewnością zachwycają formą i pewnego rodzaju świeżością. Kupując taki zegarek mamy pewność, że jesteśmy jego pierwszymi właścicielami. Otrzymujemy kartę gwarancyjną i certyfikat zakupu. Dla wielu osób jest to niezwykle ważne. Wolą zapłacić więcej, ale mieć świadomość, że nie kupują przysłowiowego kota w worku. Sklep z zegarkami prosto od producenta co jakiś czas ogłasza akcje promocyjne czy wyprzedaże. Wówczas zakup nowego zegarka jest wyjątkowo korzystny. Pamiętajmy, że w ramach okresu gwarancyjnego możemy oddać zegarek do naprawy w razie jakiś usterek. Często producenci proponują także przeglądy i zabiegi konserwatorskie.

 

Zegarki z duszą

Zegarki używane, odkupywane od właścicieli czy w sklepie mają w sobie coś magicznego. Można powiedzieć, że są to zegarki z duszą. Często sklep z zegarkami oferuje modele, których nie ma już w produkcji, a są wręcz kultowymi zegarkami. Taki retro zegarek może być bardzo dobrym zakupem, pod warunkiem, że sprawdzimy jego autentyczność oraz stan techniczny.

Related posts

Leave a Comment